KAKAOWIEC, CZYLI HISTORIA LUDZKOŚCI ZAWARTA W ZIARENKU.

KAKAOWIEC, CZYLI HISTORIA LUDZKOŚCI ZAWARTA W ZIARENKU.

Jest koniec stycznia, siedzę zamknięta w mieszkaniu, tęsknie za słońcem, hasaniu w sukienkach i za moim ukochanym rowerem. Rok temu uciekłam przed zimą i mogłam spokojnie się wygrzewać przy basenie z drinkiem w łapce i nie przejmować się niczym… Również wtedy mogłam być na plantacji kakaowca, aby zobaczyć na czym dokładnie polega praca farmerów, porozmawiać z nimi, poznać jakie są warunki ich codzienności, dowiedzieć się na czym polega cały proces uprawy drzew kakaowca, począwszy od przygotowywania gleby, zakwitu roślin, poprzez zbiory dojrzałego kakaowca, fermentacji, a na koniec produkcji naturalnej czekolady. Od tamtej wyprawy bardzo dużo zmieniło się w moim postrzeganiu słodyczy i nie tylko.

Tworząc czekoladowe wyroby, o niepowtarzalnym smaku i prezentacji, chcemy dać Wam odrobine magii w szarej codzienności. Czekolada to przyjemność, mała rozpusta w środku dnia, którą nie chcemy się z nikim dzielić. To przyjemność, mały grzeszek, podczas beznadziejnego wieczoru i nie chcemy rujnować tej chwili zasłużonej przyjemności. Osobiście wierzę, że jakość jedzenia jakie kupujemy i spożywamy wpływa w ogromny sposób na jakość naszego życia. Naszym zadaniem jest stworzenie nie tylko pysznych łakoci, ale jednocześnie robić to w odpowiedzialny i inteligentny sposób. Produkt, który będzie korzystnie wpływać na nasz organizm, nie będzie śmieciową przekąską, ale świadomym i odpowiedzialnym wyborem. Plus będzie niewiarygodnie pyszny 🙂 Najwyższa jakość belgijskiej czekolady, intensywne kakao, pyszne nadzienia, naturalne w 100% pasty, ekologiczne pudełka, to właśnie elementy układanki, które sprawiają, że nasze produkty będą dla Was czymś naprawdę wyjątkowym.

Jakość jest bardzo ważna nie tylko w smaku, ale pod względem wyboru dostawców, jak również farmerów, którzy zajmują się uprawą kakaowca, dzięki któremu MY możemy rozkoszować się wspaniałą czekoladą. Bardzo ważne jest także w jaki sposób ta czekolada jest produkowana, z jakiej części Świata pochodzą surowce, czy kakaowiec jest z legalnej plantacji, gdzie farmerzy bezpośrednio otrzymują godne wynagrodzenie za swoje plony i ciężką prace.

Wiem…kupując ulubione czekoladki nie chce nam się myśleć o zawartości oleju palmowego, czy jakiś farmer, którego nigdy nie zobaczymy, będzie mógł wysłać swoje dziecko do szkoły i czy kakaowce rosną na plantacji, gdzie stosowane są odnawialne metody uprawy. Wspierając jednak odpowiedzialne firmy, które kupują surowce bezpośrednio od farmerów mamy swój wpływ na przyszłość czekolady. Jakość naszego życia jest również ważna jak jakość życia farmerów, którzy bardzo ciężko pracują żeby uprawiać jak najlepsze owoce kakaowca. Odpowiednie wynagrodzenie, zrównoważona gospodarka plantacji, odnawialne metody uprawy, szacunek i miłość dla natury, której tak wiele wszyscy zawdzięczamy. Dzięki bezpośredniemu i odpowiedniemu wynagrodzeniu farmerzy czują się docenieni, dbają o swoje zwierzęta i plantacje, szukają lepszych rozwiązań i metod jak ulepszyć swój biznes, dzięki któremu mogą zadbać o swoje rodziny i region, w którym żyją. Firmy, które kupują surowce prosto od farmerów, zapewniają im nie tylko stabilizacje finansową, ale również motywują ich by się szkolić i rozwijać, przekazywać swoją wiedzę następnym pokoleniom, pomagają dostrzec przyszłość i możliwości w ciężkiej pracy na plantacji.

Gdyby nie poświęcenie, miłość i pasja farmerów, nie mielibyśmy tych słodkich momentów, kiedy rozkoszujemy się ulubioną czekoladą, która daje nam tak potrzebny komfort.