O nas

LUPO
czyli polskie produkty i włoska precyzja rzemiosła

Tworzymy najlepszej jakości słodycze, a naszym największym atutem jest czekolada belgijska wysokiej jakości. My, czyli Paulina i Luca, jesteśmy pasjonatami dobrego jedzenia, podróży, poznawania nowych kultur i gotowania dla rodziny i przyjaciół.

Nasze wyroby czekoladowe odzwierciedlają te właśnie pasje, a dodatkowo miejsca z których pochodzimy. Fakt, że używamy czekolady tak wysokiej jakości, sprawia że nasze słodycze pobudzają równocześnie wszystkie zmysły – wzrok, smak, węch, słuch i dotyk. Lupo oznacza po włosku wilka, czyli symbol niezależności, lojalności, siły i inteligencji. Uczy nas żeby ufać naszym instynktom w tworzeniu wyjątkowych produktów i odzwierciedlać charakter polskich i włoskich korzeni.

Oferujemy tradycyjne czekoladki, jak również bardziej współczesne wyroby czekoladowe, zarówno pod względem wizualnym, ale również prezentujemy nietuzinkowe nadzienia do naszych słodyczy.

ręczna producja czekolady
ręczna producja czekolady

Już starożytni Majowie zachwycali się właściwościami owoców kakaowca i wierzyli że pochodzą one od samych bogów. Po dziś dzień czekolada jest najbardziej docenianym wyrobem cukierniczym, który może służyć jako wyraz naszych uczuć, afrodyzjak, może dać nam komfort oraz namiastkę luksusu.Najlepszym sposobem żeby rozsmakować się w czekoladzie to dać jej się roztopić w ustach, nie spieszyć się, tylko rozkoszować się eksplozją smaków i cieszyć się chwilą.

ziarna kakaowca w producji czekolady

Słodkie podróże

Proces produkcji czekolady zaczyna się na drzewie, dlatego bardzo ważne jest dla nas odwiedzanie plantacji, rozmowa z farmerami i podglądanie dojrzewających owoców. Poszerzanie wiedzy odnośnie pielęgnacji roślin, selekcji owoców i ziaren kakaowca jest dla nas ogromnie istotne.

Obserwacja całego procesu fermentacji, suszenia i selekcji ziaren jest ekscytująca, a zapach jest odurzający. Lepsze zrozumienie całego procesu od ziarenka do pysznej tabliczki czekolady powoduje, iż bardziej doceniamy produkt końcowy i potrafimy się nim bardziej cieszyć.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej wyczekiwanym momentem jest oczywiście degustacja, kiedy to możemy porównać różnego rodzaju słodycze i porozmawiać o nich z prawdziwymi specjalistami.

Nasza pracownia jest usytuowana w samym sercu Borów Tucholskich, pośród pięknych lasów i jezior, gdzie ręcznie tworzymy wszystkie nasze wyroby. Kontakt z naturą i dbanie o środowisko to bardzo ważny aspekt naszej pracy, dlatego staramy się żeby wszystkie nasze pudełka ozdobne były wielofunkcyjne albo nadawały się do recyklingu, z minimalnym użyciem plastiku. Czekolada belgijska jest zdecydowanie jedną z najlepszych na świecie, dlatego możemy zaoferować całą gamę różnorodnych, wysokiej jakości smakołyków.

Wszystkie wyroby czekoladowe są wykonywane ręcznie i na zamówienie, ponieważ zależy nam na świeżości i najwyższej jakości.

Oferujemy możliwość personalizowania naszych drewnianych pudełek jako produkty marketingowe, prezenty dla firm, gości weselnych, kawiarni czy lodziarni. Jest również możliwość zamówienia wyrobów w pudełkach kartonowych i torebkach ozdobnych.

zestawy upominkowe

Serdecznie zapraszamy do kontaktu 

współpracy